Rozrzutnik obornika N150/2 LEO

Rozrzutnik obornika N150/2 LEO to jeden z modeli rozrzutników obornika dostępnych w ofercie firmy Roltrans. Jest to rozrzutnik jednoosiowy mający ładowność 4 ton. Maszyna jest najmniejszą z tych oferowanych przez polskiego producenta rozrzutników Roltrans.

N150/2 LEO – co warto o nim wiedzieć?

Chociaż rozmiar tego rozrzutnika jest dość niepozorny, nie oznacza to, że jego możliwości są ograniczone. LEO ma poziomy, dwubębnowy adapter i całkowicie może zaspokoić potrzeby niewielkiego gospodarstwa.

LEO jest maszyną, która doskonale rozrzuca obornik, dzięki temu jest on równomiernie rozłożony na podłożu. Drgania w czasie pracy są minimalne, ponieważ bębny są dynamicznie wyważone. Rozrzutnik jednoosiowy idealnie nadaje się do małych gospodarstw w przypadku których kluczowe jest swobodne manewrowanie. Jedna oś przekłada się także na lepsze dociążenie ciągnika. W rezultacie, manewrowanie jest wyjątkowo bezproblemowe, nawet, gdy obciążenie jest pełne.

rozrzutnik obornika Roltrans

Rozrzutnik LEO – maszyna na długie lata

LEO to rozrzutnik, który jest wykonany z najlepszej jakości podzespołów będzie służył w gospodarstwie przez długie lata. Maszyna jest bardzo dobrze zabezpieczona. Posiada w pełni ocynkowane buty. Powierzchnia pozostałych elementów jest śrutowana przed malowaniem. W rezultacie, farba doskonale przylega i chroni powierzchnię przed rdzą.

Wyposażenie standardowe i opcjonalne

Wyposażenie standardowe LEO to m.in. adapter poziomy dwubębnowy kolcowy, jednoosiowe podwozie i dwułańcuchowy przenośnik podłogowy. Każdy model wyposażony jest również w mechaniczny napęd przenośnika podłogowego, podporę dyszla i układ hamulcowy pneumatyczny. Burty są cynkowane ogniowo, dzięki czemu są odporne na działanie rdzy.

Wyposażenie, które jest opcjonalne to m.in. układ hamulcowy hydrauliczny, adapter ślimakowy bądź też ślimakowo-kolcowy, jak również wał przegubowo-teleskopowy.

Roltrans – polska firma

Roltrans jest producentem rozrzutników obornika z długa historią. Założyciele firmy, bracia Waldemar i Zbigniew, od lat związani byli z wsią i znają jej potrzeby i bolączki. Pierwsze modele rozrzutniki były składane właśnie przez właścicieli. Obecnie, firma dysponuje innowacyjną linią produkcyjną i posiada nowoczesny system dystrybucji.